>

درحال بارگذاری ....
به انجمن وبسایت «تکست موزیک جدید» خوش آمدید! لحظات خوشی را برای شما آرزومندیم. وارد یا عضو شوید
پنل کاربری
نام کاربري :

پسورد :

عضويت | فراموشي رمز عبور
ارسال پاسخ جدید
admin
آفلاین

ارسال‌ها :18
عضويت: 20 /11 /1395
قطعه «خزان» پرویز مشکاتیان با اجرای محمد موحدنیا

قطعه «خزان» زنده یاد استاد «پرویز مشکاتیان»، به مناسبت تولد این هنرمند فقید، با اجرای «محمد موحدنیا» منتشر می شود.
«محمد موحدنیا» از شاگردان برجسته و توانای زنده یاد «پرویز مشکاتیان»، همزمان با زادروز وی و در تاریخ 24 اردیبهشت ماه سال جاری، قطعه خزان را منتشر و در دسترس مخاطبین قرار خواهد داد.
این نوازنده که همواره یاد استاد خود را زنده نگاه می دارد، درباره انتشار این اثر میگوید: «ارادت من به استاد پرویز مشکاتیان و آثار او، ارادتیست عاشقانه و نه از سر نیاز. استاد مشکاتیان یکی از چهرهایی است که باید همه جا از او یاد کنیم و نام او را زنده نگه داریم تا نوجوانان و جوانانی که تازه وارد عرصه موسیقی میشوند، با آثار این بزرگ مرد موسیقی و به ویژه با افکار بلند انسانی و میهنی او آشنا شوند. «خزان» از جمله آهنگهای این موسیقیدان بزرگ است که واقعا آن را ستایش میکنم. با اینکه خود قطعات زیادی ساخته و برخی را در قالب آلبوم و کنسرت اجرا و منتشر کرده ام، اما همچنان کارهای استادم را عاشقانه دوست دارم. بیش از بیست سال است که این قطعه را میشنوم، ولی هنوز هم برایم تازه و جذاب است و بر این باورم که نغمات پرویز مشکاتیان در موسیقی ایرانی، جزو ناب ترین و زیباترین نغمات است که همتای آن در موسیقی ما بسیار اندک است.»
موحد نیا در اشاره ای دیگر به قطعه خزان می افزاید: «این قطعه دارای ملودیهای بسیار زیبا و متنوع است و اگر چه یک قطعه بی کلام است، اما دارای حالات مواجی است که هر شنونده ای را به وجد می آورد. بارها و بارها این قطعه توسط نوازنده های مختلف با سازهای مختلف اجرا شده است و این امر نشانگر آن است که این نوع قطعات، چقدر علاقمندان و هنرمندان موسیقی را تحت تأثیر قرار میدهد. من معتقدم که هر چه قدر این نوع قطعات بیشتر اجرا و به مردم معرفی شود، علاقمندان بیشتری به سمت موسیقی ایرانی هدایت میشوند، چرا که در درون این آثار، سالها تجربه و تفکر نهفته است که بدون تردید برای رهروان این راه نیز جای تأمل دارد.»
سه شنبه 19 اردیبهشت 1396 - 01:55

برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.